Jak skutecznie myć naczynia

Dlaczego warto myć naczynia?

Ręczne mycie naczyń to czasochłonne i żmudne zadanie. Naczynia należy myć dużą ilością wody, mydła i smaru do łokci. Umycie jednego ładunku w zlewie zajmuje średnio 20 minut. Ale dzięki zmywarkom to zadanie można wykonać w zaledwie 10 minut.

Warto zmywać naczynia, bo dzięki temu mamy czyste ręce i kuchnię!

Krok po kroku mycie naczyń

Zanim przejdziemy do zmywania naczyń, ważne jest, aby wiedzieć, że nie wszystkie zmywarki są sobie równe. Niektóre zmywarki zużywają dużo wody, podczas gdy inne są bardziej energooszczędne.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy zacząć od wypłukania naczyń przed umieszczeniem ich w zmywarce. Spowoduje to usunięcie wszelkich cząstek jedzenia lub tłuszczu, które się na nich nagromadziły i zapewni, że wyjdą czyste. Jeśli masz tłustą patelnię lub garnek, powinieneś wyszorować je mydłem i wodą przed włożeniem do zmywarki. Możesz również nałożyć trochę mydła na brudne naczynia przed włożeniem ich do zmywarki, aby usunąć uporczywe plamy i resztki jedzenia.

Zaleca się mycie naczyń przynajmniej raz dziennie, ale niektórzy wolą robić to dwa razy

Nieskuteczne metody zmywania naczyń i dlaczego są szkodliwe

Jednym z najbardziej nieefektywnych sposobów zmywania naczyń jest użycie folii aluminiowej jako ociekacza do naczyń. Dzieje się tak, ponieważ po umieszczeniu go na boku zlewu woda z kranu zgromadzi się w nim, a następnie spłynie z powrotem do zlewu. Spowoduje to marnowanie dużej ilości wody i przepełnienie zlewu.

Jeśli się zastanawiasz, istnieją również inne nieskuteczne metody: umieszczenie ociekacza do naczyń w zmywarce, użycie plastikowej folii jako ociekacza do naczyń lub umieszczenie półki na naczynia pod kątem w zlewie.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *